Wedding photography - Chateau Mcely***** - Luke & Petra

Petra comes from Czech Republic, Luke grew up in Australia, where he met Petra and they both fell in love very soon. After many loving moments and trips around the country a new life came to their relationship. Wedding was just a next step to confirm their commitment. It took a lot of time to plan every detail of the wedding day. Newlyweds received more then 500 photos, come have a look at some of them and enjoy the unique moment.

Prewedding/postwedding photo sesion Cesky Krumlov

City of Cesky Krumlov is one of the most beautiful cities in the world. Newlyweds are often searched for photos outside the wedding day. I invite you to see the photos of the one day I´ve spent with these super people in Cesky Krumlov.

 

Svadobný fotograf - Golf resort Skalica - Svadobný príbeh Peter & Tatiana

Nevěsta Tatiana má napůl slovenské a napůl vietnamské kořeny, její otec se přiženil z Vietnamu na Slovensko před 35 lety.  Tímto svazkem vznikly nádherné děti a ženich Peter měl to štěstí se s jednou takovou blíže seznámit. Jsou krásní mladí lidé a tvoří úžasný pár. Pro svatební focení jsme vybrali Zámek Holíč a když bude ještě chvilku času, tak vytvoříme pár fotek i v místě, kde se bude dále svatba odehrávat - tedy Golf resort ve Skalici. To jsme stihli během asi 20ti minut těsně před západem slunce. Pojďte se podívat na jejich svatební příběh.

 

Svatební fotograf Bzenec - Jirka & Bára

Mladý a krásný pár ze Bzence. Na osobní schůzce jsme se domluvili, kam by se dalo jet nafotit svatební fotky. Ve svatební den po hostině jsme vyrazili, počasí nám krásně vyšlo. Fotilo se na bývalém tankovém cvičišti Doubrava u Bzence a pak v pískovně.

 

Svatební fotograf - Bukovanský mlýn - Michal a Michaela

Oba žijí a pracují v Německu, kde se starají o koně, což je jejich celoživotní láska. A díky koním našli jeden druhého. Pro vlastní svatbu si vybrali malebné prostředí Bukovanského mlýna. Pojďte nahlédnout do jejich výjimečného dne.

 

Svatební fotograf - Vinařství Škrobák Čejkovice - Ondřej & Alžběta

Ondra si jednou s kamarády řekl, že podniknou "Pařbu na Retru Zaječí". Z Ostravy to mají docela kus cesty, ale určitě to stálo za to, protože právě zde potkal Bětku. Ta se nedala lehce, jak Ondra zjistil, ale jak se říká snaha přináší ovoce, i zde to časem dopadlo stejně.

 

Svatební fotograf - Vinný sklep Krýsa Kostelec - Phillip & Tereza

Phillip pochází z Rakouska a je to pravý gentlemann. S Terezou nyní žijí v Brně a čeká je krásný rodinný život. Pro svou svatbu si vybrali úžasné prostředí Vinného sklepu Krýsa v Kostelci, svatební fotografie jsme fotili jen v nejbližším okolí této lokality. Pojďte nahlédnout do jejich svatebního příběhu.

 

Svatební fotograf Ovčí farma Němčičky - Jirka a Veronika

Velkou část tohoto svatebního dne pršelo a i při focení po hostině tomu nebylo jinak. Přesto stačilo pár deštníků a mohli jsme vyrazit na kraj lesa. Protože déšť sílil, padlo rozhodnutí se vrátit a dofotit ještě pár fotek na terase penzionu Ovčí Farma v Němčičkách, kde probíhala celá svatba.

 

Svatební fotograf - Skalák Ježov - Štěpán & Marie

Štěpán pochází ze Žádovic, kde coby již třetí generace rodinného vinařství Maňák Žádovice jednak pokračuje v tradici, ale také zavádí nové postupy a technologie a dotahuje vše do úplného konce. Pokud chcete ochutnat výjimečná vína, určitě si nechte doporučit pár lahvinek z tohoto vinařství! Nevěstu Marušku znám od jejích 10ti let a sledoval jsem celý její život až do svatebního dne.

Rodinné focení Lužice / Focení dětí Lužice

Jedny z posledních teplých a prosluněných dnů babího léta 2017. Paní Smetková mě požádala o nafocení jejích dětí a celé rodiny. Jelikož jsou z Lužic u Hodonína, pro focení jsme vybrali přilehlé lokality Lužáku a ovocného sadu. Fotilo se tedy na dvou místech těsně před západem slunce.

Focení dětí a rodiny Kosíkovy

Fotilo se Kosíků doma s externím bateriovým zábleskem, kterým jsem si vymodeloval světlo přesně dle potřeb. Děti velmi spolupracovaly a za hodinku a půl bylo hotovo. Shlédněte prosím, jak se nám to povedlo :)

Focení miminka / novorozence - Štěpánek Maňák

Cesta Štěpánka na svět byla složitější, než u průměrného novorozence, ale je to bojovník a všechno zvládl na jedničku jak on, tak i jeho maminka. Jakmile to bylo možné, naplánovali jsme s Maruškou focení Štěpánka,  aby se mohly rodinní příslušníci z blízka i daleka podívat na nový přírůstek do rodiny.

Zimní focení Vracov

Dva měsíce jsme čekali na sníh a když konečně přišla nadílka, domluvili jsme si co nejbližší termín a vyrazili fotit. Při focení bylo kolem nuly, měli jsme napadnutý čerstvý sníh, bylo pod mrakem. Na některé fotky jsem přidal sněžení při postprocessu. Klienti obdrželi verze bez sněžení i se sněžením. Tuto rodinku je vždy radost fotit, těším se na příště :)

Jak se fotí vinná láhev | Produktová fotografie pro Vinařství Štěpán Maňák - Žádovice

Jak fotit víno? Nasvětlení vinných láhví tvoří nejdůležitější část tohoto druhu produktové fotografie. Neméně důležitá je potřeba mít  vhodné pozadí a podklad s vysokým leskem. Na následujícím obrázku si vše ukážeme. Vidíme tedy vinnou láhev na bílém pozadí, fotku vhodnou pro prezentaci na webu, i vhodnou pro ořez na reklamní grafiku pro různé bannery, roll-upy, billboardy apod.

Jak použít odraznou desku v interiéru

U amatérských nebo profesionálních fotografů se během jejich dlouhé a pravděpodobně nikdy nekončící cesty, střídají zpravidla dvě období. Nabývání důležitého, ale i méně potřebného fotografického vybavení a následně jeho zbavování. Nicméně jako v každém jiném koníčku nebo profesi, se i zde v průběhu let vykrystalizovaly stálice, které se používaly, používají se a v budoucnu se v jistých obměnách stále používat budou. Jsou mezi nimi samozřejmě různé typy objektivů, fotoaparátů se zrcadlem, tak bezzrcadlových, dále studiová světla, která prošla dlouhou cestu od jednoduchých lampiček po profesionální bateriové záblesky atp. Příslušenství, o kterém promluvím dnes, se nazývá odrazná deska a mezi těmito stálicemi má nezastupitelnou pozici.

Svatební video Brno

Chtějte filmové svatební video, ne reportážní! Jako Váš svatební kameraman Vám z Vašeho svatebního dne  v okolí Brna zpracuji  romantické svatební video  s nízkou hloubkou ostrosti obsahující "filmový look".

Svatební fotograf Znojmo

Několik svateb jsem fotil v okolí Hnanic, hotel Vinohrad a Happy Star, fotili jsme v okolí Šobesu a v historickém centru Znojma.

2004 - 2020 | Zdenek Kukula

 

Partneři